Zgodnie z oczekiwaniami Bank Rezerw Nowej Zelandii pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Stopa referencyjna wynosi nadal 2,5% i znajduje się na najniższym poziomie od marca 2011 roku. Komunikat RBNZ był mniej gołębi.

Podczas dzisiejszej sesji EURUSD koryguje nieco wczorajsze wzrosty za sprawą słabszych danych na temat sprzedaży detalicznej z Niemiec. Negatywny wydźwięk tej publikacji niweluje jednak spadek stopy bezrobocia w styczniu do 6,8%, podczas gdy konsensus rynkowy zakładał, że bezrobocie utrzyma się na niezmienionym poziomie. Niższe poziomy cenowe na eurodolarze będą dobrą okazją do zajęcia pozycji zgodnych z trendem, gdyż techniczny obraz rynku sprzyja dalszym wzrostom na głównej parze walutowej.

  • Zamordystyczne skłonności PiS
  • Nie będzie testu przedsiębiorców
  • WOT ma problem z awansami
  • Bezpartyjna Rzeczpospolita

Bank zwracił uwagę, że inflacja nadal pozostaje poniżej celu, czemu sprzyja mocny dolar nowozelandzki. Pomimo słabego tempa wzrostu gospodarczego oczekiwane jest ożywienie koniunktury, głównie za sprawą prognozowanego wzrostu popytu wewnętrznego. Retoryka banku nie wskazuje na rychłe obniżki stóp procentowych. W dzisiejszym kalendarium mam kolejne publikacje z USA.

Nadzieja Na Rychłe Porozumienie W Sprawie Brexitu Poprawia Rynkowy Sentyment

Więcej na te temat przeczytasz w „Zombie atakują ! Zarządzanie ryzykiem po prostu” . Strona bloga /p/e-booki.html Prawdopodobieństwo w zarządzaniu ryzykiem Redakcja Bloga Ryzykonomia właśnie powróciła z dorocznej Konferencji Stowarzyszenia Polrisk.

Gro uwagi powinno koncentrować się wokół danych na temat bezrobocie tygodniowego i indeksu Chicago PMI. Poziom 4,22 jak na razie działa jako solidny opór na EURPLN. Przy tym poziomie widać większą aktywność kupujących polską broker forex walutę. Nie zmienia to jednak faktu, że sentyment do złotego od początku tego roku pozostaje słaby. Co więcej, perspektywa kolejnej obniżki stóp procentowych w Polsce nie pomaga PLN. Wsparcie znajduje się na poziomie 4,16.

Popularne Słowa

Cisza przed burzą na rynkach finansowych w końcówce tygodnia W ostatnich 24 godzinach różne milionowe wartości zdominowały szum informacyjny przekładający się na rynkowe nastroje. Pozostajemy w defensywnym nastawieniu, oczekując podtrzymania presji na aktywach ryzykownych (akcje, surowce, waluty surowcowe i rynków wschodzących). Wśród walut G10 widzimy lepsze perspektywy dla JPY i USD, wraca natomiast słabość EUR. W przypadku złotego nie widzimy obecnie warunków dla wyraźnego oddalenia się od 4,60 za euro. Wczoraj figurą dnia było 10 milionów nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych w USA po dwóch tygodniach zaostrzania przepisów pozostawania Amerykanów w domach i wstrzymaniu działalności firm. W poprzednim tygodniu przybyło 6,65 mln nowych zasiłków po 3,3 mln tydzień wcześniej.

Funt przywraca apetyt na ryzyko poprawia się

Na wykresie godzinowym notowania utrzymują się powyżej wsparcia w postaci linii kinjun na poziomie 1,3542. Funt korzysta na obserwowanej w ostatnich dniach słabości waluty amerykańskiej.

Ostatnie Komentarze

Piszemy tylko o biznesie Chcesz nas lepiej poznać?

Fed nie zmienił stóp procentowych oraz utrzymał wartość programu skupu aktywów na poziomie 85 mld USD miesięcznie. Działania mające na celu pobudzenie wzrostu gospodarczego będą kontynuowane do czasu wyraźnej poprawy kondycji amerykańskiego rynku pracy. Artykuł dostępny https://fx770.net/ dla subskrybentów i zarejestrowanych użytkowników Chcesz przeczytać ten artykuł? Oświadczam, że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję jego treść Rejestrując się, otrzymasz limitowany dostęp do ograniczonej puli artykułów publikowanych w serwisie pb.pl.

20:46 Niemcy: lockdown przedłużony do 7 marca 20:33 Złoto zwyżkuje czwarty dzień z rzędu 20:16 USA: deficyt budżetowy w styczniu wyniósł 163 mld USD Kwota wolna od podatku Kredyt hipoteczny: kupno mieszkania krok po kroku Pomysł na własny biznes Jak przygotować się do kontroli i rozliczyć środki otrzymane w ramach Tarczy Antykryzysowej

Prezes uspokaja, kurs nie reaguje. Wyniki spółek pokazują jak załamał się handel w styczniu Jak co miesiąc, śledzę dane o przychodach wybranych spółek, by uzyskać szybszy niż pozwalają oficjalne Narody domagają się rekompensaty handlowej za Brexit dane GUS wgląd w trendy gospodarcze w kraju. Dane te pozwalają oszacować dynamikę ogólnej sprzedaży detalicznej. I wygląda na to, że była ona w styczniu bardzo niska – o ok. 6-10 proc.

Silny opór w postaci 61,8% zniesienia Fib całości fali spadkowej zapoczątkowanej w lipcu 2007 roku znajduje się na poziomie 77,30 jenów za NZD. Opowieści z arkusza zleceń Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.

Zapłać raz i czytaj nasze treści bez ograniczeń przez cały rok. Zaoszczędzisz 285 zł. Wczorajszy raport ADP o zmianie zatrudnienia w sektorze prywatnym nastraja optymistycznie przed piątkowymi danymi z rynku pracy. Dzisiaj poznamy dane na temat bezrobocia tygodniowego. Poprzedni odczyt wskazywał na istotny spadek liczby nowo zarejestrowanych, jednak tym razem spodziewane są już słabsze dane.

Funt przywraca apetyt na ryzyko poprawia się

Zyskaj wiedzę, oszczędź czas Informacja jest na wagę złota.

W ramach usługi będziemy mogli przesyłać Ci newslettery przygotowane przez redakcję “Pulsu Biznesu”. Zawsze możesz zrezygnować z usługi poprzez usunięcie swojego konta z serwisu. Możesz to zrobić wysyłając e-mail na adres Jeżeli chcesz uzyskać nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów, zostań naszym subskrybentem. Administratorem Twoich danych osobowych będzie Bonnier Business . Klauzula informacyjna w pełnej wersji dostępna jest tutaj

Wyniki Spółek Pokazują Jak Załamał Się Handel W Styczniu

Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług. MSP: 14 chętnych na stanowisko prezesa Polskich Inwestycji Rozwojowych Borys: mamy nadzieję, że kolejne tarcze nie będą potrzebne